29 цікавих фактів про кліматичні рекорди планети

Кліматичні рекорди планети завжди вражають своїм розмахом, контрастами й дивовижними показниками, що формувалися мільйони років. На різних континентах можна зустріти місця з найдивовижнішими температурними екстремумами, найбільшою кількістю опадів чи унікальними погодними явищами. Ці маловідомі й цікаві факти розкривають, як різноманітно й несподівано поводиться природа на нашій планеті. Пропонуємо дізнатися про неймовірні кліматичні рекорди, які стали справжньою візитівкою Землі.
- Найвища температура, коли-небудь зафіксована на планеті, становить 56,7 градуса за Цельсієм, і вона була виміряна в Долині Смерті у Каліфорнії у 1913 році.
- Абсолютний мінімум температури на Землі склав мінус 89,2 градуса за Цельсієм, його зареєстрували на станції «Восток» в Антарктиді у 1983 році.
- Найспекотніший континент – Африка, тут найчастіше фіксують температури вище 40 градусів у тіні.
- Найвологіше місце на Землі – село Мауцінрам в Індії, де щороку випадає понад 11 тисяч міліметрів опадів.
- Найсухішою пустелею у світі вважається Атакама в Чилі, де за кілька десятиліть не було жодного дощу.
- Найсильніший ураган, що коли-небудь вирував на планеті, мав швидкість вітру понад 345 кілометрів на годину і був зафіксований у Тихому океані.
- Найдовше безперервне сонячне світло спостерігається на Північному полюсі, де день може тривати майже півроку.
- Найкоротший день триває лише кілька годин у грудні за Полярним колом, коли сонце майже не піднімається над горизонтом.
- Найбільший перепад температур за добу зафіксовано у містечку Ліенц у США, де за одну ніч температура впала з 7 до мінус 49 градусів за Цельсієм.
- Найбільша кількість блискавок на планеті спостерігається біля озера Маракайбо у Венесуелі, де за рік трапляється до 250 грозових ночей.
- Найдовша посуха у світі тривала понад 400 років у пустелі Атакама, де не випадало жодної краплі дощу.
- Найхолодніше населене місто світу – Оймякон у Якутії, тут взимку температура часто опускається нижче мінус 50 градусів.
- Найтепліший океан – Індійський, температура поверхні води тут у середньому найвища серед усіх океанів.
- Найпотужніший снігопад стався у штаті Колорадо, США, коли за 24 години випало понад 190 сантиметрів снігу.
- Найдовший град, що коли-небудь випав, мав довжину понад 20 сантиметрів, його знайдено в Бангладеш у 1986 році.
- Найбільший перепад атмосферного тиску відбувається у центрі потужних тайфунів, коли різниця між тиском у центрі й на околицях досягає 100 мілібарів.
- Найшвидше похолодання в історії було зафіксовано у Південній Дакоті, США, де температура впала на 27 градусів всього за 15 хвилин.
- Найвища швидкість поривів вітру на поверхні Землі зареєстрована на горі Вашингтон у США – понад 372 кілометри на годину.
- Найглибший сніг зафіксовано в Японії, де його шар у горах сягає більше 8 метрів у зимовий період.
- Найвища точка планети – гора Еверест, на якій панує особливий гірський клімат із вітрами до 200 кілометрів на годину.
- Найбільша кількість дощових днів за рік спостерігається у місті Беллерів у Великобританії – понад 265 днів із опадами.
- Найінтенсивніша спека на планеті відчувається у Кувейті, де температура асфальту може досягати 80 градусів.
- Найстаріша задокументована пилова буря прокотилася над Китаєм ще в 1680 році, залишивши записи у хроніках.
- Найменше опадів на Землі випадає у Полярних пустелях, де середньорічна кількість води не перевищує 50 міліметрів.
- Найвищий рівень вологості зареєстровано у місті Санта-Крус, Болівія, де майже весь рік повітря залишається насиченим вологою.
- Найбільша температура ґрунту зафіксована у Долині Смерті, де поверхня нагрівалася до 93,9 градуса.
- Найшвидший дощ пройшов у Бразилії – там за одну хвилину випала місячна норма опадів.
- Найсильніші морози на континентах Північної півкулі спостерігаються у Гренландії, де повітря охолоджується до мінус 65 градусів.
- Знайомлячись із маловідомими й неймовірними фактами про кліматичні рекорди, можна зрозуміти, наскільки вражаючою та різноманітною є наша планета.
Вивчаючи цікаві факти про кліматичні рекорди, ще раз переконуєшся у безмежних можливостях природи. Маловідомі явища й рекорди доводять, що на Землі немає меж для екстремальних погодних умов. Неймовірні показники температур, опадів і вітру формують унікальний образ нашої планети. Саме кліматичні рекорди надихають на дослідження, подорожі й відкриття нового у світі природи.